سلام به شما.امیدوارم که خوب و سر حال باشید. من پویان هستم و از این به بعد در کنار ملودی عزیز داخل بلاگ برای شما می نویسم. خب این اولین پست من در آیلتس تهران هست و اولین پستمو میخوام با موضوع راهکارهای بهبود رایتینگ (Writing) آیلتس شروع کنم.در قسمت قبلی یکسری از راهکار ها به شما معرفی شده که میتونید اینجا اونا رو بخونید.

در ادامه چند راهکار مفید بهتون معرفی می کنیم که با انجام اونا می تونید مهارت رایتینگ (Writing) رو تقویت کنید.پس با ما همراه باشید:

 • برای بهبود رایتینگ (Writing) آیلتس سعی کنید خیلی کوتاه ننویسید:

  اولین چیزی که باید بدونید این هست که کمتر از حد اعلام شده ننویسین. دقت داشته باشین که در TASK 1 رایتینگ (Writing) شما حداقل باید 150 کلمه رو بنویسید و همینطور در TASK 2 هم حداقل باید 250 کلمه بنویسید.اینو باید بدونید کمتر از این میزان کلمه نوشتن یعنی از دست دادن نمره در رایتینگ (Writing) آیلتس!! پس باید خیلی حواستونو جمع کنید. توصیه ما این هست سعی کنید تعداد کلماتی که در هر خط می نویسید رو مد نظر قرار بدید و بعد از نوشتن چند متن متوجه میشید که میانگین داخل هر خط چند کلمه نوشتید اینطوری میتونید یک تخمین بزنید تعداد کلمات نوشته شده تون رو.

 • در رایتینگ (Writing) بیش از اندازه هم ننویسید:

  یکی از مواردی که در بهبود رایتینگ (Writing) آیلتس می تونه به شما کمک کنه اینه فراتر از حد لازم هم ننویسید چون یادتون باشه اگزمینر دنبال کیفیت هست نه کمیت! یعنی زیاد نوشتن کمکی به گرفتن نمره رایتینگ (Writing) نمیکنه بلکه حتی ممکنه خطاهای شما رو بیشتر کنه.

 • قبل از نوشتن ایده ها تونو جمع بندی کنید:

  یکی از اشتباهاتی که اغلب داوطلب ها می کنند این هست که سریع شروع می کنند به نوشتن در صورتی که اگر دنبال بهبود رایتینگ (Writing) آیلتس هستید باید اینو بدونید که اول باید خوب سوال رو بخونید و مطمئن بشید سوال رو فهمیدید و بعد بیایید بارش افکار انجام بدید و ایده هاتونو برای موضوع بنویسید و تازه بعد شروع کنید به نوشتن

 • روی TASK 2 زمان بیشتری بذارید:
  میدونید که تسک 2 کلمات بیشتری یعنی 100 کلمه بیشتر از TASK 1 لازم داره پس باید زمان بیشتری رو صرف اون کنید یعنی 40 دقیقه! اصلاً مهم نیست کدومو شروع می کنید مهم اینه زمان بیشتری روی تسک 2 بذارید
 • برای گرفتن نمره رایتینگ (Writing) خوب ، واضح و شفاف بنویسید:

  یکی از مهم ترین نکات کلیدی در بهبود رایتینگ (Writing) آیلتس این هست که واضح و شفاف بنویسید! شما باید به نحوی متن رو بنویسید که اگزمینر به راحتی بتونه منظور شما رو بفهمه و بدونه چی میخاید بگید. خیلی مواقع داوطلب ها به زعم خودشون خیلی خوب نوشتند اما نمره از دست میدن چون اگزمینر نتونسته منظور اونا رو بفهمه و به همین سادگی نمره از دست میدید پس یادتون باشه ساده و شفاف نوشتن یک اصل مهم توی رایتینگ (Writing) آیلتس هستش.

 • در قسمت بعد نکات دیگه ای رو برای بهبود رایتینگ (Writing) آیلتس بهتون معرفی می کنم برای اطلاعات بیشتر میتونید اینجا رو کلیک کنید تا با منبع اصلی این مطلب آشنا بشید.

دیدگاهتان را بنویسید