سلام ، سلام

فکر کنم موضوع امروزمون یکی از سوالات همیشگی داوطلبها باشه . همونجور که میدونید و قبلا هم گفته شده آزمون آیلتس در دو نوع آکادمیک و جنرال برگزار میشه .

آزمون آکادمیک برای اون دسته از عزیزانی هست که برای تحصیل خارج از کشور اقدام کردند و آزمون جنرال برای اون دسته از دوستانی هست که تصمیم دارن برای اقامت ، کار ، سرمایه گذاری  مهاجرت کنند.

مهمترین مدرکی که باید موقع امتحان دستتون باشه پاسپورت هست دقت  کنید پاسپورت شما باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشه پس موقع ثبت نام از اعتبار پاسپورت خود مطمئن باشید چون شماره ی پاسپورت شما در کارنامه ی شما قید میشه و  اگر پاسپورت را بخواهید بعد از آزمون عوض کنید باید برای چاپ مجدد کارنامه هزینه ی جداگانه پرداخت کنید. مبلغ هزینه را باید از مرکزی که امتحان میدهید سوال کنید.

حالا میرسیم به سوال اون دسته از عزیزانی که پاسپورت ندارن و تصمیم دارند آیلتس امتحان  بدهند ، شما فقط فقط و فقط ( میزان تاکید و شما هم حس کردید :)) ) میتونید آکادمیک امتحان بدین به شرطی که یکی از مدارک زیر را هنگام ثبت نام و روز آزمون همراه خود داشته باشین .

  • گواهی اشتغال به تحصیل
  • گواهی فراغت از تحصیل
  • نامه ی سازمان نظام وظیفه یا پلیس + 10

این پست و تصمیم گرفتم تا حدی از کادر آموزشی خارج کنم و به سوالات شما دوستان بپردازم. باز هم اگر سوالی داشتین برای من کامنت بزارین ، همه ی کامنتها خونده میشه و جواب داده میشه.

روز خوبی داشته باشین

ملودی

دیدگاهتان را بنویسید