سوالات متداول آزمون آیلتس (FAQ)

در این صفحه می توانید اطلاعات بسیار مفیدی را جهت رفع ابهامات خود در مورد آزمون آیلتس مشاهده نمایید. پیشنهاد می کنیم این بخش را پیش از تماس با مرکز ما  حتماً مطالعه کنید.

وبسایت همگانی آیلتس

شما همچنين ميتوانيد اطلاعات بیشتری را با مراجعه به وبسايت همگانی آيلتس به دست آوريد.

Updated: Feb. 26, 2022

از چه طریقی میتوانیم در آزمون آیلتس ثبت نام کرده و هزینه آزمون را پرداخت نمایم؟

ابتدا با مراجعه به وب سایت موسسه آیلتس تهران، قسمت تقويم آزمون، تاريخ مد نظر خود را انتخاب کرده و سپس در سایت سازمان سنجش به نشانی https://ielts.sanjesh.org و در سايت bxsearch.ielts.idp.com پروفايل خود را ايجاد نمايید. باید ثبت نام خود را از طريق درگاه اينترنتی كه در آخرين مرحله ايجاد پروفايل مي باشد كامل کنید. رزرو آزمون برای تنها 24 ساعت دارای اعتبار می‌باشد و اگر پس از آن ثبت نام خود را قطعی نکنید، ثبت نام باطل می‌شود.

برای طرح هر گونه سوال در رابطه با ثبت نام لطفا با آدرس ایمیل @ieltstehran.com در تماس باشيد.

آیا هزینه های آزمون را می توانم به روشی بجز پرداخت از طریق سایت پرداخت کنم؟

ثبت نام در آزمون‌ها از طریق درگاه بانکی صورت می‌گیرد. در صورتی که امکان پرداخت از طریق درگاه را نداشته باشید می‌توانید اطلاعات کامل خودتون و اطلاعات آزمون مثل تاریخ، شهر و ماژول را به آدرس booking@ieltstehran.com ایمیل کنید و اقدام به دريافت شماره كارت نمايید و پرداخت خود را انجام داده و رسيد بانكی را برای ما ارسال کنید.

آدرس محل برگزاری آزمونها کجاست؟

برای آگاهی از آدرس محل برگزاری آزمونهای کتبی در تهران و شهرستانها به صفحه نشانی مراکز برگزاری آزمون مراجعه فرمایید

رزرو آزمون شفاهی و اطلاع رسانی آن به چه صورت میباشد؟

در هنگام ثبت نام زمان مصاحبه را داوطلب مشخص می‌کند و تمامی اطلاعات تکمیلی در پروفایل داوطلب در سایت idp قابل مشاهده می‌باشد.

آیا امکان جابجا کردن آزمون شفاهی وجود دارد؟

خیر؛ امکان جابجایی آزمون شفاهی وجود ندارد.

چگونه میتوانم از آدرس محل برگزاری آزمون شفاهی مطلع شوم؟

برای اطلاع از آدرس به بخش نشانی مراکز برگزاری آزمون در وب سایت آیلتس تهران مراجعه کنید.

آیا امکان حذف آزمون وجود دارد؟

شما حداکثر تا ۲۱ روز مانده به آزمون می‌توانید برای لغو آزمون خود از طریق صفحه لغو آزمون آیلتس اقدام نمایید.

انتقال یا حذف پزشکی آزمون در صورت بیماری به چه صورت است؟

شما در صورت بیماری باید مدارک پزشکی خود را به ایمیل transfer@ieltstehran.com ارسال کنید. در صورت موافقت با مدارک پزشکی، آزمون با هزینه قانونی منتقل می‌شود.

مدارک شامل گواهی پزشک و هرنوع مدرکی با توجه به نوع بیماری مانند عکس، آزمایش، مدارک بیمارستانی و جراحی می‌باشد. بررسی مدارک پزشکی مشمول هزینه می‌شود. دقت بفرماييد آخرين فرصت ارسال 24 ساعت بعد از آزمون می‌باشد.

داوطلب چه مواردی را ميتواند با خود در جلسه امتحان به همراه داشته باشد؟

مداد HB، مداد تراش و پاك كن. لاك غلط گير و ما‍‍ژيكهای روشن كننده به هيچ عنوان قابل استفاده نميباشد. همراه داشتن مواد خوراکی اعم از نوشيدنی، شيرينی و یا هرگونه مواد غدایی دیگر به سالن امتحان ممنوع ميباشد. تلفن همراه و هرگونه وسيله الكترونيكی بايد خاموش باشد و همراه بقيه وسايل به اتاق نگهداری وسايل تحويل داده شود. عدم رعایت موارد ذکر شده میتواند به محرومیت داوطلب از امتحان منجر شود. برای اطلاعات بیشتر روی این لینک کلیک کنید.

آيا امتحان آيلتس در يك روز انجام ميشود؟

تمامی مراحل آزمون کامپیوتری در یک روز برگزار می‌شود.

آيا در بخش Reading نيز ده دقيقه زمان برای انتقال پاسخها به پاسخنامه وجود دارد؟

خير.  مدت زمان آزمون Reading يك ساعت ميباشد و داوطلب در اين بازه زمانی,‌ بايد پاسخ سوالات را به پاسخنامه انتقال دهد.

آيا من ميتوانم در برگه سوالات Listening, Reading يادداشت كنم؟

بلی. درنظر داشته باشيد كه ممتحن برگه سوالات شما را نخواهد ديد و هيچ نمره ای به يادداشتهای شما تعلق نخواهد گرفت.

آزمون Life skills چه نوع آزمونی است؟

آزمون Life skills نوعی آزمون UKVI است و برای ارائه به سفارت انگلستان میباشد و در دو سطح A1 , B1 بصورت شفاهی برگزار میشود. این آزمون بیشتر برای اخذ ویزای ازدواج و کار استفاده میشود. ثبت نام در این آزمون، مشابه آزمون آیلتس معمولی است.

آزمون مصاحبه چگونه انجام ميشود؟

آزمون مصاحبه توسط ممتحنين مورد تاييد به صورت رو در رو انجام ميشود و تمامی مصاحبه ها ضبط ميشود.

آزمون کامپیوتری در چه ساعتی برگزار می‌شود؟

آزمون کامپیوتری در 3 نوبت در یک روز برگزار می‌شود. به شرکت کنندگان توصیه می‌شود که حداقل 45 دقیقه پیش از آغاز آزمون برای انجام امور Check in در محل امتحان حضور داشته باشند. پس از بسته شدن در سالن از حضور شرکت کنندگانی که با تاخیر به محل رسیده‌اند جلوگیری خواهد شد.

داوطلب چه مواردی را در روز آزمون مصاحبه ميتواند با خود داشته باشد؟

پاسپورت و كارت ملی ( اين كارت شناسايی بايد با مدركی كه با آن ثبت نام شده يكی باشد) , چنانچه داوطلبی از روز ثبت نام تا امتحان اقدام به تمديد كارت شناسايی خود كرده باشد,‌ ميبايست تغييرات لازم را در پروفايل خود ايجاد نمايد. لطفا در نظر داشته باشيد كه همراه داشتن هرگونه موبايل,‌ ساعت و وسيله الكترونيكی به داخل اتاق مصاحبه ممنوع ميباشد. برای اطلاعات بیشتر روی این لینک کلیک کنید.

داوطلب در چه صورت ميتواند آزمون خود را به تاريخ ديگر منتقل و يا لغو كند؟

مطابق قوانين آيلتس داوطلب در فاصله كمتر از سه هفته نمی‌تواند آزمون خود را تغيير دهد و يا لغو كند. در فاصله بيشتر از سه هفته، متقاضی بايد درخواست خود را به ايميل transfer@ieltstehran.com ارسال نمايد. بابت انجام اين روند، هزينه دريافت خواهد شد. لطفا در نظر داشته باشيد، چنانچه داوطلبی در فاصله كمتر از سه هفته اقدام به ثبت نام نمايد، به هيچ عنوان نمی‌تواند امتحان خود را تغيير يا لغو نمايد.

تفاوت آزمون UKVI با سایر آزمون ها چیست؟

آزمون UKVI از نظر محتوا با آزمون IELTS فرقی ندارد فقط شرایط برگزاری آزمون متفاوت است و زیر دوربین برگزار میگردد، نتیجه این آزمون برای ارائه به سفارت انگلستان و همینطور کل دنیا مورد استفاده قرار میگیرد. ثبت نام در این آزمون مشابه آزمون آیلتس است و زمان آزمون شفاهی آن از طرف موسسه تعیین میشود و تاریخ برگزاری آن 12 روز قبل از آزمون برای شما پیامک خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر بلاگ آزمون آیلتس UKVI را بخوانید.

نحوه اسکن و ارسال مدارک برای ثبت نام در آیلتس چگونه باید باشد؟

فایل تصویر پاسپورت باید در فرمت JPG باشد لطفا از ارسال فرمت های PNG ، Word ، PDF ، GIF و سایر فرمت‌ها خودداری نمایید. فایل‌هایی که بجز فرمت JPG باشند قابلیت آپلود و ارسال ندارند. تصویر پاسپورت می‌بایست از صفحات اول و دوم (برگ اول پاسپورت بصورت کامل) و تصویر کارت ملی می‌بایست صرفا از روی آن گرفته شده باشد. حجم تصویر پاسپورت نهایتا ۴ مگابایت می‌تواند باشد.

آیا قسمت امضای صفحه دوم پاسپورت الزامی است؟

امضای صفحه دوم پاسپورت الزامی نیست اما بهتر است آن را انجام دهید. برخی از داوطلبین تصور میکنند قبل از اقدام به امضاء پاسپورت خود می بایست مراحل قانونی خاصی را طی کنند لازم به توضیح است امضای داوطلب در پاسپورت نیازی به تائید از مراجع ذیصلاح ندارد. در ضمن فایل ارسالی اسکن شده می بایست Crop شود و فاقد حاشیه های اضافی باشد.

آیا بدون پاسپورت امکان ثبت نام آزمون اصلی وجود دارد؟

فقط آقایانی که مشمول خدمت سربازی هستند یا در حال حاضر مشغول تحصیل بوده و توانایی اخذ گواهی اشتغال به تحصیل دارند، می‌توانند بدون پاسپورت و با کارت ملی هوشمند، فقط برای آزمون آکادمیک ثبت نام کنند. برای این منظور گواهی اشتغال به تحصیل، مشخصات خود، تاریخ آزمون آکادمیک، شهر محل آزمون، اسکن کارت ملی هوشمند و شماره تماس و ایمیل خود را به آدرس booking@ieltstehran.com ایمیل کنید.


آقایانی که قصد شرکت در آزمون جنرال را دارند، حتما باید پاسپورت داشته باشند.

داوطلبان چه زمانی ميتوانند آزمون را تكرار كنند؟

داوطلبان بعد از هر امتحان ميتوانند در اولين فرصت در آزمون دوباره شركت نمايند. در نظر داشته باشيد كه امكان تغيير نمرات در بازه زمانی كوتاه و بدون تمرين بسیار پایین است.

اگر داوطلب بدون اطلاع قبلی در آزمون شركت ننمايد، چه اتفاقی ميفتد؟

كل هزينه امتحان از بين می‌رود. چنانچه شما بنا به دلايل غيرقابل پيش بينی و يا بيماری جدی، قادر به شركت در امتحان نشويد، مي‌توانيد مدارک لازم را در فاصله 24 ساعت بعد از آزمون به ايميل transfer@ieltstehran.com ارسال نماييد. مداركی كه در خارج از مهلت ياد شده ارسال شوند، قابل قبول نخواهند بود.

به فاصله يک هفته بعد از ارسال مدارک، شما از قبول شدن يا رد درخواست خود مطلع مي‌شويد. 25% از مبلغ ثبت نام بابت انجام امور انتقال يا لغو امتحان دريافت خواهد شد. بازه زمانی برای استرداد مبلغ ثبت نام یک هفته می‌باشد.

برای مشاهده نتایج آزمون آیلتس بصورت آنلاین چه اطلاعاتی مورد نیاز است؟

نتایج آزمون در پروفایل داوطلب در سایت idp قابل مشاهده می‌باشد. برای مشاهده نتایج در سایت آیلتس تهران به لینک نتایج در سایت موسسه مراجعه کنید. برای دیدن نتایج آزمون آیلتس خود ایمیل آدرس ثبت نامی خود در سایت (Email Address) و شماره پاسپورت (Candidate ID) خود را وارد کنید و پس از کلیک بر روی دکمه Submit نتیجه آزمون آیلتس را مشاهده نمایید. دقت بفرمایید که حرف اول Candidate ID باید با حروف بزرگ انگلیسی وارد شود بعنوان مثال A12345678 نتیجه درست به شما میدهد ولی a12345678 نتیجه را به شما نشان نخواهد داد.

ارسال کارنامه آیلتس به دانشگاهها چگونه صورت می گیرد؟

اگر داوطلب بخواهد کارنامه خود را به دانشگاه بفرستد می بایست به ایمیل مورد نظر درخواست ارسال کند trf@ieltstehran.com برای ارسال کارنامه بصورت پستی یا الکترونیکی همکاری های لازم با داوطلب ارائه می شود. داوطلبینی که از ماه دسامبر 2023 آزمون داده‌اند برای ارسال کارنامه خود از پروفایل خود در سایت idp اقدام نمایند.

روند ارسال کارنامه امتحان آیلتس به دانشگاه و هزینه ارسال آن به چه صورت است؟

لطفا صفحه ارسال کارنامه را مطالعه کنید.

مدرک آیلتس را تا به چه تعداد موسسه یا دانشگاه میتوان ارسال کرد؟

اگر دانشگاه عضو سیستم آنلاین باشد، شما میتوانید تا ۱۰ تا دانشگاه به صورت همزمان ارسال کنید؛ اگر مجدد خواستید دانشگاه دیگری به لیست اضافه شود، یکی از دانشگاه‌هایی که ارسال شده به درخواست شما حذف شده و دانشگاه جدید وارد سیستم میشود. داوطلبینی که از ماه دسامبر 2023 آزمون شرکت کرده اند، در پروفایل خود می‌توانند برای ۲۰ دانشگاه به صورت همزمان نتیجه را ارسال نمایند. برای ارسال کارنامه بصورت فیزیکی و از طریق پست نیز هیچگونه محدودیتی وجود ندارد.

فرصت ارسال کارنامه به دانشگاه و یا دیگر موسسات چقدر است؟

این مدت معمولاً توسط خود دانشگاه یا موسسه مربوطه اعلام میشود. اما به خاطر داشته باشید که اعتبار کارنامه آیلتس 2 سال است.

در فرم اعتراض Test Centre ID چیست؟

شماره شناسایی مرکز آزمون آیلتس تهران IR 010 است که در فرم باید این عبارت را بنویسید. اگر هم در شهرهای دیگر به غیر از تهران آزمون دادید، تفاوتی ایجاد نمی‌کند و IR 010 را یادداشت کنید.

برای پست کارنامه به منزل چه اقدامی باید انجام دهم؟

در روز آزمون شفاهی، پاكت كارنامه به شما داده مي‌شود تا آن را تكميل کنید و هزينه پست نیز از شما دريافت مي‌گردد. در صورت عدم تكميل پاكت ياد شده، باید اطلاعات پستی خود به همراه اطلاعات کامل آزمون را به post@ieltstehran.com ایمیل کنید.

داوطلب چند نسخه ميتواند از كارنامه خود داشته باشد؟

هر داوطلب فقط ميتواند يك نسخه از كارنامه خود داشته باشد. در بازه زمانی يك ماه بعد از تاريخ صدور كارنامه, داوطلبان ميتوانند  درخواست صدور پنج نسخه از كارنامه خود را به صورت رايگان بدهند, كارنامه هاي صادر شده به داوطلبان ارايه نخواهد شد و مستقيما از مركز آزمون براي دانشگاه دريافت كننده ارسال ميشود . هزينه پست كارنامه هاي فوق الذكر با داوطلب ميباشد. در فاصله بعد از يكماه از تاريخ صدور كارنامه, علاوه بر هزينه پست, هزينه صدور كارنامه نيز دريافت ميشود. براي اطلاعات بيشتر به بخش ارسال كارنامه آیلتس مراجعه نماييد.

داوطلبان چه زمانی كارنامه خود را دريافت مينمايند؟

نتايج آزمون کتبی به فاصله 13 تا 15 روز بعد از امتحان كتبی آماده و بر روی سایت اعلام خواهد شد و شما ميتوانيد از طريق بخش Result در وب سايت ما به نتيجه خود به صورت آنلاين دسترسی داشته باشيد.

روز آزمون مصاحبه, از شما درخواست ميشود كه آدرس خود را برروی پاكت پستي يادداشت نماييد, بعد از صدور كارنامه ها, كارنامه شما به آدرس روی پاكت ارسال خواهد شد. برای دریافت نتیجه به صورت حضوری باید یک شنبه تا چهارشنبه (بعد از اعلام نتیجه به صورت آنلاین) ساعت 14 الی 16 به دفتر مراجعه کنید.

چگونه نسبت به نتيجه امتحان ميتوان اعتراض داد؟

داوطلبانی كه از نتيجه آزمون خود راضی نيستند, به فاصله 1 ماه پس از تاریخ آزمون (کتبی یا کامپیوتری) مي‌توانند به نتيجه آزمون خود اعتراض نمايند. (۶ هفته از تاریخ برگزاری آزمون) هزينه اعتراض 59,500,000 ریال ميباشد كه در صورت تغيير نتيجه , مبلغ پرداخت شده به داوطلب مسترد ميگردد. برای اطلاعات بیشتر به صفحه اعتراض به نتیجه بروید و یا این بلاگ را بخوانید.

چه کلاسی برای من مناسب است و از چه سطحی باید شروع کنم؟

شما اگر تا به حال در آزمون آیلتس یا ماک شرکت نکرده‌اید، قبل از ثبت نام در دوره‌های آموزشی، نیاز به سنجش سطح زبان انگلیسی خود دارید. آزمون تعیین سطح یک آزمون رایگان آنلاین ۱۰ دقیقه‌ای است که میزان معلومات، تسلط و آمادگی متقاضی را برای آزمون آیلتس می‌سنجد و سپس ما در گروه آموزش آیلتس تهران پس از بررسی نتیجه آزمون تعیین سطح، دوره آموزشی مناسب با دانش کنونی شما را پیشنهاد می‌کنیم.

اگر در یک سال اخیر در یکی از موسسات رسمی برگزار کننده آزمون آیلتس، در آزمون اصلی یا ماک شرکت کرده‌اید، نیازی به تعیین سطح نداشته و با توجه به توضیحات هر یک از سطح بندی‌های کلاس‌ها می‌توانید اقدام به ثبت نام نمایید.

چگونه میتوانم در آزمون تعیین سطح شرکت کنم؟

شما می توانید با کلیک بر روی لینک فرم تعیین سطح فرم را پر کنید. همکاران ما تا 48 ساعت بعد از پر کردن فرم، با شما تماس گرفته و زمان آزمون تعیین سطح را هماهنگ خواهند کرد.

آموزش من چه مقدار زمان می برد تا بتوانم در آزمون آیلتس موفق شوم؟

این کاملا بستگی به سطح فعلی شما و نمره مورد نظرتان دارد. کل دوره های آموزشی آیلتس تهران ۹ دوره یک ماهه می‌باشد.

دوره ها چند جلسه در هفته و هر جلسه چند ساعت است؟

سه جلسه در هفته و هر جلسه 3 ساعت می باشد.

شرط ورود به کارگاههای تک مهارتی چه نمره ای می باشد؟

نمره مجاز برای ورود به کارگاههای تخصصی نمره 6 در ماک یا آیلتس می‌باشد.

کلاس مورد نظر من چه روزهایی تشکیل می شود و هزینه آن چه قدر است؟

شما می توانید روزهای تشکیل کلاسها و هزینه آن را در قسمت برنامه کلاسها و دوره‌ها با استفاده از لینک زیر مشاهده کنید.

http://ieltstehran.com/training-schedule/

آیا کلاسها حضوری هستند؟

خیر، تمامی کلاسها در حال حاضر آنلاین می‌باشند.

از چه برنامه‌ای برای برگزاری کلاس‌ها استفاده می‌شود؟

در حال حاضر از برنامه Skype برای برگزاری کلاسها استفاده می‌شود.

چگونه می توانم در گروه کلاس خود عضو شوم؟

یک هفته قبل از شروع کلاس، شما ایمیلی دریافت می‌کنید که شامل جزییات کلاس و لینک مربوطه برای عضو شدن در گروه اسکایپ کلاس شماست.

چگونه می توانم در کلاس‌های خصوصی ثبت نام کنم ؟

ابتدا لازم است که سطح فعلی شما مشخص شود. سپس در زمان اعلام نتیجه تعیین سطح اعلام کنید که متقاضی کلاس‌های خصوصی هستید. در اینصورت مشخصات شما وارد لیست انتظار کلاس خصوصی می‌شود.

معمولا تا دو هفته زمان می برد تا جلسه اول کلاس برای شما هماهنگ شود. کلاس‌های خصوصی نیز آنلاین می باشند.

چگونه می توانم با مسئول آموزش در ارتباط باشم؟

شما می توانید با شماره تلفن مرکز آیلتس تهران (02191008007) داخلی 3 تماس بگیرید و یا با آدرس ایمیل زیر در تماس باشید:

s.eslami@ieltstehran.com

هزینه آزمون و سایر هزینه های مربوطه چه مبلغی است؟

هزینه ثبت نام آزمون آیلتس:

هزینه آزمون آیلتس کتبی ۸۹،۹۰۰،۰۰۰ ریال و آزمون آیلتس کامپیوتری ۸۴،۹۰۰،۰۰۰ ریال و به صورت علی الحساب می‌باشد. تفاوت آزمون کتبی و کامپیوتری را در مطلب لینک شده بخوانید.

هزینه انتقال یا حذف آزمون:

هزینه انتقال یا حذف آزمون آیلتس استاندارد مبلغ ۲۲،۲۵۰،۰۰۰ ریال است.

سایر هزینه های آزمون آیلتس:

هزینه اعتراض به نتیجه را از صفحه اعتراض به نتیجه مشاهده کنید.

هزینه صدور کارنامه اضافی مبلغ 900,000 ریال می‌باشد

چگونه میتوانم از اطلاعات مربوط به آزمونهای آزمایشی و برنامه های آموزشی آگاه شوم؟

شماره تلفن  02191008007 هر روز از ساعت 9:30 صبح تا 5:00 عصر برای پاسخگویی به سوالهای شما و اطلاعات مربوط به آزمونهای آزمایشی و برنامه های آموزشی اختصاص دارد. شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به وبسایت موسسه آیلتس تهران www.ieltstehran.com  مراجعه کنید.

همچنین از طریق چت آنلاین سایت، دایرکت اینستاگرام و گروه تلگرامی تا ساعت ۲۲ شنبه تا پنجشنبه پاسخگوی سوالات شما هستیم.

چه خدماتی برای داوطلبان با شرايط فيزيكی خاص وجود دارد؟

مراكز آزمون آيلتس تمامي تلاش خود را براي ايجاد شرايط مناسب براي داوطلبان با شرايط خاص مينمايند. ارايه خدمات در رابطه با آزمون زبان برای تمام داوطلبان به صورت مساوی و عادلانه از اهداف ما ميباشد.

چنانچه داوطلبی از شرايط فيزيكی خاصی برخوردار ميباشد, جهت شركت در امتحان لطفا به ايميل info@ieltstehran.com شرايط خود را ايميل نموده و راهنماييهای لازم را دريافت نمايد.

لطفا در نظر داشته باشيد كه دانشگاه كمبريج جهت  هماهنگيهای لازم سه ماه وقت نياز دارد.

چنانچه داوطلب تحت شرايط قهريه و خارج از كنترل از شركت در امتحان باز بماند, چه اتفاقی می افتد؟

آيلتس تهران در اسرع وقت در امتحان ديگری داوطلب مذكور را ثبت نام ميكند.

فرق آزمون کتبی با کامپیوتری چیست؟

فرق آزمون کتبی با کامپیوتری در نحوه پاسخگویی به سوالات است. در آزمون کتبی جواب‌ها را یادداشت می‌کنید اما در آزمون کامپیوتری جواب‌ها را تایپ می‌کنید. جواب آزمون کتبی ۱۳ الی ۱۵ روز و جواب آزمون کامپیوتری 3 تا 5 روز کاری بعد از آزمون اعلام می‌شود. بخش اسپیکینگ آزمون کامپیوتری دقیقا مانند آزمون کتبی است به صورت حضوری مصاحبه با اگزمینر است، اما در همان روز آزمون کامپیوتری برگزار می‌شود. کارنامه آزمون کتبی با آزمون کامپیوتری کاملا برابر بوده و از نظر اعتبار یکسان هستند.

تمامی موسسات، دانشگاه‌ها و مراکزی که آزمون آیلتس را معتبر می‌دانند، آزمون آیلتس کامپیوتری را نیز قبول می‌نمایند. توجه کنید که آزمون کامپیوتری (Computer-Delivered IELTS) با آزمون آیلتس آنلاین (IELTS Indicator) متفاوت بوده و اصلا آزمون آنلاین آیلتس در ایران برگزار نمی‌شود.

همچنین برای آشنایی با آیلتس کامپیوتری می‌توانید در آزمون ماک کامپیوتری با عنوان CD Mock شرکت کنید.

اگر با ایمیل اخطار تعویض عکس پاسپورت مواجه شدیم چه کاری انجام دهیم؟

عکس صفحه اول و دوم پاسپورت خود را بصورت کاملا خوانا و در فرمت jpg در بخش حساب کاربری خود در سایت BX ویرایش کنید. همچنین می‌توانید عکس پاسپورت خود را به همراه اطلاعات دقیق آزمون به آدرس passport@ieltstehran.com ارسال کنید تا ما اقدام به تصحیح عکس پاسپورت شما نماییم. دقت کنید که در هیچ پروسه‌ای از ثبت نام، از شما تصویر عکس پرسنلی درخواست نمی‌شود.