اعتراض به نتیجه آزمون آیلتس

اگر از نتیجه آزمون آیلتس خود رضایت نداشته و احتمال می‌دهید در پروسه تصحیح آن، خطایی پیش آمده است، می‌توانید درخواست اعتراض یا همان Enquiry on Results بدهید.

این درخواست مشمول هزینه بوده و در صورت تغییر نمره، مبلغ آن صد در صد برگشت داده خواهد شد. بعد از بررسی مجدد آزمون شما توسط IDP، نتیجه اعتراض شما، مستقیماً توسط IDP از طریق ایمیل به شما، اطلاع رسانی می‌شود.

چه زمانی باید درخواست دهم؟

حتما باید ظرف یک ماه از تاریخ اعلام نتیجه، اعتراض خود را ثبت نمایید.

پروسه اعتراض چقدر زمان می‌برد؟

پروسه ثبت اعتراض بعد از دریافت مبلغ از سوی مرکز، 2 روز کاری می‌باشد و بررسی مجدد آزمونتان از سوی IDP، بین ۳ تا ۲۱ روز عادی به طول می‌انجامد.

هزینه اعتراض چقدر است؟

هزینه ثبت اعتراض در حال حاضر معادل ۵۹،۵۰۰،۰۰۰ ریال می‌باشد. در نظر داشته باشید این مبلغ  این هزینه در صورت تغییر یک یا چند نمره از مهارت‌های آیلتس، برگشت داده خواهد شد.

نکات مهم

  • پس از اعلام نتیجه اعتراض، نمره قطعی بوده و نمی‌توانید مجدداً اعتراض بزنید.
  • اگر اعتراض شما وارد باشد و نمره شما تغییر کند، برای دریافت کارنامه جدید به سنتر مراجعه نمایید.
  • اگر نمره یا نمرات شما تغییر کند، تمامی هزینه برگشت داده خواهد شد.
  • اگر نمره یا نمرات شما تغییر نکند، کارنامه بدون تغییر مانده و هزینه‌ای برگشت داده نخواهد شد.
  • حتی اگر یک نمره نیز تغییر کند، هزینه برگشت داده می‌شود؛ به طور مثال اگر شما بر روی Writing و Speaking اعتراض زده و فقط نمره Speaking تغییر کند نیز هزینه برگشت داده می‌شود.
  • پس از اعتراض، نمره شما کمتر از نمره قبلی نخواهد شد.
  • شناسه مرکز آزمون یا همان Test Centre ID برابر IR010 است.

چطور اعتراض خود را ثبت کنم؟

ابتدا وارد پروفایل IDP خود شده و به قسمت Request Remark مراجعه کرده و فرم موجود را پر کنید. در قسمت پرداخت گزینه Offline را انتخاب نموده و با توجه به اطلاعات موجود در صفحه، هزینه را پرداخت نموده و فیش بانکی خود را همراه با اسم، فامیل، تاریخ آزمون و شماره داوطلبی به ایمیل eor@ieltstehran.com ارسال نمایید.

در نظر داشته باشید، پروسه اعتراض شما با ارسال فیش بانکی شروع می شود، در غیر این صورت مرکز از تصمیم شما با خبر نخواهد شد.

در این باره پیشنهاد می‌کنیم وبلاگ اعتراض به نتیجه و بررسی مجدد نمره آیلتس را مطالعه کرده تا با روند آن بیشتر آشنا شوید.