ارسال كارنامه آیلتس

کارنامه آیلتس شما دو سال اعتبار دارد و داوطلب تنها می تواند یک نسخه از آن را برای خود داشته باشد. در روز آزمون شفاهی شما یک پاکت نامه دریافت خواهید کرد که می بایست آدرس دقیق خود را بر روی آن نوشته تا کارنامه آیلتس شما به آدرس مذکور ارسال شود.

این کارنامه یک مدرک معتبر میباشد و شما باید در نگهداری آن کوشا باشید، زیرا تحت هیچ شرایطی نسخه دوم برای شما صادر نخواهد شد. در مدرک ذکر شده نکات امنیتی به کار رفته است، لذا کپی کارنامه ارزشی ندارد. مراکز دریافت کننده کارنامه می توانند از طریق دسترسی به شبکه اصلی آیلتس نتیجه امتحان شما را پیگیری کنند.

داوطلبان آیلتس دسامبر ۲۰۲۳ به بعد

اگر شما در آزمون آیلتس از دسامبر سال ۲۰۲۳ به بعد شرکت کردید، به منظور ارسال کارنامه آیلتس بصورت الکترونیکی به دانشگاه یا موسسات مختلف، صرفاً باید از طریق وبسایت IDP اقدام کنید. شرکت کنندگان در آزمون آیلتس از دسامبر ۲۰۲۳ به بعد، برای ارسال الکترونیکی کارنامه خود، شخصاً اقدام نموده و صرفاً برای دریافت اصل کارنامه و یا ارسال از طریق پست با سنتر در ارتباط باشند.

كارنامه آیلتس برای کانادا

اداره امور مهاجرت و اقامت کاناد (CIC) از مراکز امتحان درخواست نموده است که کارنامه افراد را بصورت الکترونیکی برای این اداره ارسال نمایند؛ بدین منظور لطفاً جهت ارسال الکترونیکی کارنامه خود، نام و نام خانوادگی و تاریخ آزمونتان را به همراه درخواست ارسال الکترونیکی کارنامه به اداره مهارجرت و اقامت کانادا به trf@ieltstehran.com ایمیل نمایید.

دریافت کارنامه آیلتس به صورت الکترونیک

سازمان های دریافت کننده (ROs) ثبت شده در این سیستم ,می توانند نتایج داوطلبانی را که در خواست نام در آن مرکز را کرده اند را ازطریق وب سایت رسمی آیلتس به صورت الکترونیک دریافت کنند و احتیاج به نسخه کاغذی آن ندارند.

امکان تغییر ماهیانه لیست سازمان های مذکور وجود دارد و دسترسی آن برای داوطلبان امکان پذیر نمی باشد.

لازم به ذکر است که این خدمات برای سازمانهایی مانند اداره های کاریابی، آژانسهای مسافرتی و یا مهاجرتی قابل استفاده نمی باشد

خدمات ارزیابی کارنامه آیلتس

سازمان هایی که در این سیستم ثبت شده اند, می توانند صحت نتایج شما را به صورت آنلاین با نمونه کاغذی کارنامه شما تایید کنند. بنابراین شما باید فرم درخواست ارسال نسخه اضافه کارنامه خود را کامل و ارسال نمایید. برای اطلاعات بیشتر به پاراگراف بعدی مراجعه فرمایید.

لازم به ذکر است که این خدمات برای سازمانهایی مانند اداره های کاریابی، آژانسهای مسافرتی و یا مهاجرتی قابل استفاده نمی باشد

نحوه درخواست ۵ کارنامه اضافه: الکترونیک

جهت بررسی این موضوع که آیا سازمان دریافت کننده عضو سیستم دریافت الکترونیک نتیجه آزمون آیلتس می باشد یا خیر، نام سازمان، دپارتمان ، تمامی جزئیات تماس ، شماره پرونده و نام مسئول پرونده خود در دانشگاه مربوطه و همچنین مشخصات فردی و تاریخ دقیق آزمون آیلتس خود را بعد از دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر به پست الکترونیک trf@ieltstehran.com ارسال نمایید.

لطفا در نظر داشته باشید که سیستم آیلتس اجازه اضافه کردن تنها ۵ موسسه را در پروفایل داوطلب می دهد. بنابراین تعداد بیشتر از ۵ موسسه را درخواست نکنید. درصورت اضافه کردن نسخه بیشتر، ششمین موسسه جایگزین موسسه اول می شود. برای اینکار فرم ارسال کارنامه را تکمیل نمایید.

چنانچه سازمان مورد نظر شما عضو سیستم دریافت الکترونیک باشد ایمیلی دریافت خواهید کرد که در آن از شما خواسته شده تا سازمان مربوطه را در خصوص مشاهده نتیجه آزمون شما بر روی پایگاه داده های جهانی آیلتس در جریان قرار دهید.اینک سازمان مربوطه قادر به مشاهده نتیجه آزمون شما خواهد بود.

نحوه درخواست ۵ کارنامه اضافه: پستی

چنانچه سازمان مورد نظر شما عضو سیستم دریافت الکترونیک نباشد شما یک ایمیل با جزئیات حساب بانکی ما دریافت خواهید کرد وپس از آن شما می توانید فرم ارسال کارنامه را پر و ارسال نموده.

هزینه صدورکارنامه مجدد را به اضافه هزینه پست حساب کنید. (برای هر کارنامه هزینه پست جداگانه لازم می باشد)

درخواست کارنامه مجدد پس از گذشت یک ماه

داوطلبان می توانند تا پنج نسخه از کارنامه خود را ، فقط تا یک ماه از صدور اولیه آن برای ارسال به سازمان دریافت کننده درخواست نموده و در این بازه زمانی، تنها احتیاج به پرداخت هزینه پست می باشد.برای نسخه ششم و یا بیشتر , باید مبلغ 9۰۰٫۰۰۰ ریال برای هر کارنامه پرداخت شود.

رسیدگی به ایمیل‌ها در طی ۳ روز کاری انجام می‌گیرد.

پس از گذشت یک ماه ، داوطلب موظف به پرداخت 9۰۰٫۰۰۰ ریال بابت صدور هر کارنامه علاوه بر هزینه پست می باشد.

لطفا قبل از ارسال فرم، شماره قرمز رسید بانکی خود به همراه کل هزینه پرداختی و همچنین پست انتخابی مورد نظر را در قسمت مربوطه پر نمایید.

جهت تحویل کارنامه به پست هفت روز کاری زمان لازم است.

You can select from the following mailing options

All prices are in Rials

 

Kara PostDestination
37,000,000Canada
37,000,000USA
37,000,000(Europe (All Countries
  • پست عادی به مقصد داخل ایران، تهران – ۱،۰۰۰،۰۰۰ ریال
  • پست عادی به مقصد داخل ایران شهرستان – ۱،۸۰۰،۰۰۰ ریال

توجه: اطلاعات شخصی بر روی کارنامه غیرقابل تغییر می‌باشد. در صورت تمدید گذرنامه بعد از چاپ کارنامه ، داوطلب موظف به تهیه مدارک لازم برای اعلام به سازمان مذکور می‌باشد.