سلام

همگی خوب هستین ؟

چند روز پیش داشتم با دوستانم درباره ی امتحان و شرایط ثبت نام حرف میزدم که اکثرا دوست داشتن اطلاعات بیشتری از قوانین ثبت نام ، لغو  کردن یا تغییر  تاریخ امتحان و یا تغییرنوع آزمون  داشته باشند. فکر کردم بهتره که اینجا در اینباره صحبت کنیم. دوستان ببینید بهتره شما زمانی برای ثبت نام اقدام کنید  که از تاریخ امتحان خودتون مطمئن باشید ، چون زمانی میتونید برای لغو یا تغییر تاریخ امتحان یا نوع امتحان ( آکادمیک ، جنرال) اقدام کنید که حداکثر پنج هفته به امتحان کتبی  شما مانده باشد وهزینه ای باید بابت این لغو کردن یا انتقال دادن  پرداخت کنین که این مبلغ  را حتما باید با مرکزی که ثبت نام کردید چک کنید.

گاهی پیش میاد که داوطلب در روز امتحان بنا به دلایلی ( مریضی و یا… ) امتحان را از دست میدهد، برای این موضوع باید مدارک مستند و قابل اطمینانی برای مرکز امتحان خود ارسال کند که در صورت موافقت تاریخ امتحان انتقال داده میشود و باید هزینه ی انتقال را نیز پرداخت کند . ولی اگر مدارک ارائه شده صحت نداشته باشد شما امتحان خود را از دست میدهید  و دوباره باید ثبت نام کنید .این مواردی بود که فکر کردم بهتره درباره اش صحبت کنیم. اگر سوالی دارید برای من در کامنت بنویسید من حتما چک میکنم و جواب میدم.

مرسی

ملودی

6 دیدگاه

 • ممنون مي شوم اگر در مورد مدت اعتبار آزمون آيلتس هم توضيح بفرماييد و همين طور اينكه تا چه مدت براي معرفي دانشگاه هاي مد نظرمون براي فرستان نتيجه آزمون فرصت داريم؟

  • الهام جان سلام
   مدت اعتبار آیلتس 2 سال هست ولی ارسال کارنامه برای دانشگاهها به مهلت ثبت نام دانشگاه بستگی داره و اصولا در دانشگاهها تاریخ ثبت نام متفاوت است. این موضوع را حتما از دانشگاه مورد نظر باید پیگیری کنی.

 • میخوام تاریخ امتحان رو بیارم جلو چطور میتونم تغییربدم

  • مطابق قوانين آيلتس داوطلب در فاصله كمتر از پنج هفته نميتواند آزمون خود را تغيير دهد و يا لغو كند. در فاصله بيشتر از پنج هفته , متقاضی بايد درخواست خود را به ايميل transfer@ieltstehran.com ارسال نمايد.

 • سلام وقت بخیر. من بخاطر کرونا امتحان آیلتس اسفندم کنسل شد من میتونم کلا کنسلش کنم چون فعلا تایم از دست دادم برای ارائه؟ و پولمو کامل پس بگیرم؟

  • سلام مریم، در این دوران قرنطینه مسائل کمی با زمان معمولی فرق کرده. شما با هر موسسه ای که ثبت نام کردید تماس بگیرید و اونها راهنمایی تون میکنند. اگر با آیلتس تهران بودید کافیه تلفن کنید و یا ایمیل بزنید. مطمئناً به شما تا حد توانایی کمک میکنند.

   حالا برنامه ای هم برای جایگزینی داری؟

دیدگاهتان را بنویسید