فکر کنم موضوع امروزمون یکی از سوالات همیشگی داوطلبها باشه یعنی مدارک لازم برای امتحان آیلتس. همونجور که میدونید و قبلا هم گفته شده آزمون آیلتس در دو نوع آکادمیک و جنرال برگزار میشه که هر کدوم برای دسته خاصی از شرکت کنندگان آزمونه.

آزمون آکادمیک برای اون دسته از عزیزانی هست که برای تحصیل خارج از کشور اقدام کردند و آزمون جنرال برای اون دسته از دوستانی هست که تصمیم دارن برای اقامت ، کار ، سرمایه گذاری  مهاجرت کنند.

مهمترین مدرک

مهمترین مدرکی که باید موقع امتحان دستتون باشه پاسپورت هست دقت  کنید پاسپورت شما باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشه پس موقع ثبت نام از اعتبار پاسپورت خود مطمئن باشید چون شماره ی پاسپورت شما در کارنامه ی شما قید میشه و  اگر پاسپورت را بخواهید بعد از آزمون عوض کنید باید برای چاپ مجدد کارنامه هزینه ی جداگانه پرداخت کنید. مبلغ هزینه را باید از مرکزی که امتحان میدهید سوال کنین چون توی مراکز مختلف با هم فرق میکنه و به هر حال دردسر زا است پس دقت کنین.

اگر پاسپورت ندارید

حالا میرسیم به سوال اون دسته از عزیزانی که پاسپورت ندارن و تصمیم دارند آیلتس امتحان  بدهند ، شما فقط فقط و فقط ( میزان تاکید و شما هم حس کردید :)) ) میتونید آکادمیک امتحان بدین به شرطی که یکی از مدارک زیر را هنگام ثبت نام و روز آزمون همراه خود داشته باشین .

  • گواهی اشتغال به تحصیل
  • گواهی فراغت از تحصیل
  • نامه ی سازمان نظام وظیفه یا پلیس + 10

این پست و تصمیم گرفتم تا حدی از کادر آموزشی خارج کنم و به سوالات شما دوستان بپردازم. باز هم اگر سوالی درباره مدارک لازم برای امتحان آیلتس داشتین برای من کامنت بذارین ، همه ی کامنتها خونده میشه و جواب داده میشه پس سوال ها و کامت هاتون رو دریغ نکنین، منم بی صبرانه منتظرتونم.

2 دیدگاه

  • سلام
    من دانشجوی سال آخر کارشناسی هستم و دو روز پیش هم اینترنتی تسویه حساب با دانشگاه رو انجام دادم. دانشگاه اعلام کرده به دلیل کرونا تاریخ فراغت از تحصیل مارو میزنه 30 مهر. من چطور میتونم امتحان ایلتس اکادمیک بدم برای تاریخ 24 مهر.
    ممنون از لطفتون

دیدگاهتان را بنویسید