سلام سلام

ظهر پاییزی و پر از دود شما به خیر .

یکی از سوالاتی که مدام از ما پرسیده میشه نحوه ی دریافت کارنامه و ارسال  آن به نقاط مختلف هست .

دوستان نتایج شما 13 روز بعد از آزمون شما در وبسایت قابل مشاهده است که این نتیجه برای هیچ یک از دانشگاهها و سازمان ها و سفارت ها  قابل قبول نیست. حتما حتما برای ارسال کارنامه باید  نسخه ی اصلی ارسال شود نه آنلاین! .

  در نظر داشته باشین که یک نسخه از کارنامه برای شما  میباشد که در روز امتحان مصاحبه از شما پرسیده میشود که برای دریافت کارنامه شخصا اقدام میکنید یا برایتان پست شود ، در صورتیکه کارنامه برای شما پست شود شما یک هزینه ی پستی باید پرداخت کنید برای ارسال آن به هر  سازمان و دانشگاهی باید از طریق موسسه ای که امتحان دادین اقدام کنید .

بعضی از سازمان ها و دانشگاهها عضو سیستم الکترونیک آیلتس هستن ، که در صورتی که دانشگاه یا سازمان مورد نظر شما این عضویت را داشته باشد ، کارنامه ی شما به صورت آنلاین و رایگان ارسال میشود. این لیست هر دو تا سه ماه یکبار توسط IDP تغییر میکند.

این هم از اطلاعات مربوط به کارنامه .

منتظر کامنتهای شما هستم.

ملودی

5 دیدگاه

 • سلام
  خواستم بپرسم نتایج تا تاریخ خواصی به دانشگاه ها و موسسات به صورت رایگان ارسال میشه ؟ یا هر وقت (مثلا یک سال بعد از امتحان) از سایت اقدام کنیم بازم رایگان هست ؟
  و اینکه به چه تعداد موسسه به صورت رایگان ارسال میشه ؟

  متشکرم

  • سلام در بازه ی زمانی یکماه پس از صدور کارنامه هزینه ی چاپ کارنامه دریافت نمیشود ولی هزینه ی پست را پرداخت میکنید و در تمام دو سالی که کارنامه ی شما اعتبار دارد ، میتوانید برای ارسال آن به سازمان ها یا دانشگاه ها از طرف مرکز اقدام کنید ولی بعد از گذشتن یکماه از صدور برای هر کارنامه هزینه ی چاپ هم به هزینه ی پست اضافه میشه .

 • چقدر طول میکشه بعد از دریافت پیامک نتیجه کارنامه را دربافت کنم؟ممنون

 • سلام .
  چندتا دانشگاه رو میتونیم برای ارسال کارنامه مشخص کنیم ؟؟
  و اینکه اگر تعداد دانشگاه های مورد نظر ما از حد مشخص شده بیشتر بود باید چکار کنیم ؟؟

  • سلام الان تا 10 دانشگاه مختلف رو میتونید برای ارسال کارنامه مشخص کنید. اگر هم بیشتر از 10 تا دانشگاه دارید با دفتر آیلتس تهران تماس بگیرید راهنماییتون میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید