سلام

عصر پاییزیتون به خیر. امروز تصمیم دارم درباره ی امتحان Writing  با شما صحبت کنم .

میدونین یکی از شایع ترین تصورات غلط اینه که خیلی از داوطلبین فکر میکنن با کلی گویی و بسط دادن ایده ها مطلب شکل پیچیده ای به خود میگیره و نمره ی بالاتری کسب میکنن. اگر شما هم اینجوری فکر میکنین متاسفانه سخت در اشتباه هستین . در برگه ی writing  شما کاملا مجاز هستید از تجربیات خودتون و حتی اطرافیانتان در دنیای حقیقی استفاده کنید و این مبحث را گسترش دهید. باور کنید حتی میتونید از تجربیاتتون در سفرهایی که داشتین ، رستوران هایی که رفتین و یا حتی بازی های دوران کودکی صحبت کنین. این موضوعات نسبت به نظریه های اقتصادی در خصوص میزان شاخص افت بورس در بازار اروپا  به مراتب جذابتر و خواندنی تر به نظر میاد . برای تسلط بر این بخش بهترین روش ، تقویت دامنه لغات هست.

اگر از روز اول پیگیر مطالب باشید متوجه تاکید بر تقویت دامنه لغات میشوید. فراموش نکنید که تقویت دامنه ی لغات در تمامی مراحل امتحان تاکید شده. میتونین از سایتی که براتون نوشتم استفاده کنین.

ترکیباتی که با کاربرد آن آشنا نیستید را به هیچ وجه استفاده نکنید ، این جملات نه تنها اگزمینر را تحت تاثیر قرار نمیدهد بلکه تاثیر منفی روی عملکرد شما دارد، مثلا جمله ی  In my humble opinion  عموما برای تاکید بر نظر شخصی به صورت طنز به کار میرود پس نباید در زمینه سوالات جدی و صریح آیلتس به کار رود.

خب من بعضی از  این مطالب را طی صحبتی که با یک اگزمینر مهربون داشتم پرسیدم . دوست دارین هر چند وقت یکبار سوالهاتون واینجا بنویسین و من با افرادی که در این زمینه خبره هستن مطرح کنم؟میتونیم یک روزهایی در ماه و برای  این کار اختصاص بدیم و اسمش هم بزاریم روزهای پرسش و پاسخ.

راستی تمرین ها خوب پیش میره ؟ سر قولتون هستین؟

خب من منتظر کامنتهای با انرژیتون هستم.

ملودی

https://www.oxfordlearnersdictionaries.com/topic/

[addtonay]

2 دیدگاه

  • عالیه.فقط من طبق اون course آنلاین خود IDP که توسط سایت آیلتس مستر ارایه میده رایتینگ رو نوشتم.خوب منظورمو فهموندم و راضی بودم.با اینکه یکماه قبلش توی آزمون آکادمیک بخاطر بیماری سخت ریه و سرما خوردگی شدید حتی نتونستم امتحانو تموم کنم وفقط تسک ۱ رو چند خط کوتاه نوشتم نمرم ۴.۵ شد،اینبار با این همه ظرافت و دقت و اینکه هر دو تسک رو کامل انجام دادم ۵ شدم!!!!!! واقعا موندم.میشه یه روش رایتینگ خوب برای ما که شهرستان هستیم و امکان شرکت توی ورک شاپهای شمارو نداریم بدید.خیلی خیلی ممنون.

دیدگاهتان را بنویسید